Kačacina 2019

Stretávka pri kačacine sa vydarila

Stretnutie členov Asociácie polio z Bratislavy a blízkeho okolia v sobotu 23. 11. 2019 popoludní sa vydarilo nad očakávanie - nesnežilo, nepršalo, nemrzlo, no čo je najdôležitejšie, zišlo sa nás až 21, viac ako pred rokom či pred dvoma, čo nás všetkých veľmi potešilo. Bolo by nás dokonca ešte viac nebyť nepredvídaných okolností, ktoré poniektorým zabránili prísť medzi nás.

Reštaurácia Bivio v bratislavskej Rači nás prichýlila rovnako ako pred rokom, je to veľmi príjemné prostredie, ako stvorené na priateľské stretnutia pri dobrom jedle a s dobrou obsluhou. Prví boli na mieste Miloš s Alickou, Helenkou a Ferkom, za nimi v krátkom slede autor týchto riadkov so svojou polovičkou Gizkou, Naďou a Ankou, ďalej posádky ďalších áut - Vojto s Terkou, Adrianou a Táňou, Ondro s Majkou a Peťom (toho sme v ten deň zaregistrovali ako nášho nového člena!), Marcela s Dankou, Milan s Helenkou, Zlatka so svojím Petrom. Pre niektorých bolo miesto stretnutia takmer za rohom, iným cesta autom trvala ale i viac ako hodinu a teší nás, že ich to neodradilo.

Samotnému stretnutiu dominovali tri veci - rozhovory, pečená kačka, rozhovory, aj v tomto poradí :-) . Kačacie stehno s lokšami a dusenou červenou kapustou chutilo, už teraz vieme, čo si dáme o rok, keď sa na tomto mieste pri podobnej príležitosti znova stretneme. No a rozhovory v rôznych konšteláciách - tie zabrali oveľa viac času ako to, čo sme mali na tanieri. Kým jedlo potešilo telo a prázdny žalúdok, rozhovory potešili ducha, je fajn, že si stále máme čo povedať, že sa máme s čím podeliť s tými, s ktorými zdieľame svoje polio osudy.

Prišli sme okolo druhej za vidna, lúčili sme sa po piatej za tmy s tým, že dobre bolo a že v tradícii takýchto stretnutí koncom jesene budeme pokračovať. Ak budete mať čas a chuť prísť medzi nás, dajte vedieť, zmestí sa nás tam ešte veľa!

šg