PÍŠETE NÁM

Svetový deň boja proti detskej obrne u našich susedov

Pri príležitosti Svetového dňa POLIO naša sesterská organizácia v Maďarsku zorganizovala 22. októbra 2022 stretnutie obrnárov. Keďže mám veľa známych maďarských spolutrpi-teľov a mala som deň predtým inú akciu v Budapešti, rozhodla som sa spojiť príjemné s príjemným.

Organizátori Tamás Kertész, Klári Schweitzer, Karcsi Felegyi a manžel jednej obrnárky (tiež Tamás) pripravili skvelý prog-ram, ktorý uviedli dvaja mladí tanečníci verbunkom, potom nasledovala skvelá prednáška o zdravom stravovaní, po nej     o liečivých bylinkách.

Pokračovali sme výborným obedom (hokkaido polievka, pečené kuracie stehno s baconom, ako príloha bulgur so zelenin-kou, jablkovo-cviklový šalátik, záverom dezert z lístkového cesta so škoricovými jablkami), po ktorom nás Klárika Schweit-zer informovala o zasadnutí EPU, ktorého sa zúčastnila v júni v Prahe spolu s Grajcárovcami - videla som vás oboch na spoločnej fotke. Potom sa už rozbehla živá diskusia v skupinkách, podávali sa skvelé zákusky s kávičkou, len čas neúpros-ne utekal, tak sme sa okolo 17. hodiny museli rozlúčiť.

Bol to veľmi príjemne strávený deň a cestou domov som premýšľala, či by sme aj my takéto dačo nevedeli pripraviť.... Niekde na strednom Slovensku, napr. v Banskej Bystrici, aby to nemali priatelia z východu či zo západu veľmi ďaleko, bez prespania, len so spoločným obedíkom...

Rózka Caňová, Nitra

Spoločná fotografia z budapeštianskeho stretnutia

K Pamätnici

Chcem pochváliť všetkých, ktorí sa zúčastnili na tvorbe Pamätnice k 30. výročiu existencie našej organizácie.
Je to výborne spracované, dobrý je prehľad všetkých našich akcií a aj postrehy členov k nim. Je to zaujímavé čítanie, ďakujem.

Pekný deň prajem všetkým.

Ladislav Pukk, Nové Zámky