FOTOGALÉRIA

Z činnosti Asociácie polio v SR a z účasti na iných podujatiach.

2023

Janko opät ocenený

Náš člen, Janko Köböl bol za svoje fotografické práce ocenený aj v 6. ročníku súťaže "Tak to vidíme my", ktorú organizuje Slovenský zväz telesne postihnutých.
2023

Bratislavská kačacina
V reštaurácii Tryskáč v Podunajských Biskupiciach sa obrnári stretli na obľúbenej kačacine. Na začiatku zablahoželali predsedovi Asociácie polio v SR Milanovi Dovhunovi k jeho 75ke - nechýbal prípitok a krásna torta. No, a potom sa už s vervou pustili do výbornej kačacinky a následných debát.
2023

Podujatie Rotary International s hosťom Basharom Asfourom v Slovenskej národnej galérii

Ako sme informovali na inom mieste, v stredu 18. 10. 2023 sa v kinosále Slovenskej národnej galérie v Bratislave uskutočnilo podujatie "MY JOURNEY TO END POLIO" (Moja cesta k ukončeniu detskej obrny), ktoré zorganizovala ROTARY INTERNATIONAL, Dištrikt 2240, Česko a Slovensko pri príležitosti Svetového dňa boja proti detskej obrne. Hosťami podujatia boli Bashar Asfour, zástupca Rotary International z Jordánska, a Štefan Grajcár, bývalý predseda Asociácie polio v SR. Po ich prezentáciách sme si mohli pozrieť nám už dobre známy film "Už zase skáču přes kaluže", za ním nasledovala famózna komentovaná prehliadka výstavných priestorov rekonštruovanej Slovenskej národnej galérie.

FOTO
1. Hostia podujatia - Štefan Grajcár, Asociácia polio v SR, a Bashar Asfour, Rotary International, Jordánsko
2. Komentovaná prehliadka výstavných priestorov zrekonštruovanej SNG
3. Členovia AP v SR na podujatí (piatym bol autor fotografií, predseda AP)

2023

Obľúbené Dudince

Posledná tohoročná akcia sa uskutočnila v septembri v Hoteli Hviezda v Dudinciach a bola opäť vydarená. Vďaka slnečnému a teplému počasiu sme chodili na prechádzky a užívali si koniec leta. Ubytovanie, strava, procedúry a bazén boli super. Náš predseda opäť zorganizoval súťaže vo viacerých vodných disciplínach, v hode šípkami a kartovej hre žolík. Všetci súťažiaci boli odmenení na spoločnom večernom posedení s bohatou tombolou a gitarovým hraním Janka a Ondru.

2023

Hokovce už v júli

Hoteli Park bol tento krát plne obsadený. Preto aj procedúry a vôbec náš program boli komplikovanejšie. Samozrejme, aj v bazéne bolo viacej ľudí. Veľké plus bolo, že pre vysoké teploty bola v bazéne voda príjemná, osviežujúca, zďaleka nie taká studená ako vlani. Príjemná bola aj krátka schôdza, na ktorej predseda Milan Dovhun v mene SZTP odovzdal vyznamenanie za dlhoročnú aktívnu činnosť Štefanovi Grajcárovi a Anke Hmirákovej.


2023

Zástupcovia AP v SR na akcii SZTP

Koncom júla nás manželia Helka a Milan Dovhunovci, Milka Staňáková a Rózka Caňová reprezentovali na Medzinárodnom dni osôb so zdravotným postihnutím organizovanom SZTP v Trenčíne. Okrem kultúrnych programov, prehliadok mesta a pútnického miesta na Skalke boli dôležité športové hry a zápolenia, ktorých sa naši aktívne zúčastnili.


2023

Víkendovka v Trenčianskych Tepliciach

Hotel Slovakia nás v máji opäť prichýlil na našom predĺženom víkendovom pobyte. Tešili sme sa zo vzájomných stretnutí a spoločných posedení, prvých v tomto roku. Niektorí využili hotelový wellnes alebo kúpeľné procedúry. Zdá sa, že Hotel Slovakia sa stane našim pravidelným víkendovým tak, ako bol v Piešťanoch Hotel Satelit2022

Opäť na kačacine

Členovia Bratislavského klubu obrnárov sa v posledný novembrový deň stretli na spoločnej, už tradičnej a oficiálnej akcii. Kačacinka bola dobrá, všetkým chutilo. Neoficiálne išlo o Mikulášske stretnutie.


.


2022

Naša Alicka oslavovala

S Alickou Suchou sme si pripomenuli jej krásne okrúhliny. Pod zámienkou rozšíreného zasadnutia Rady sme ju "vylákali" do reštaurácie neďaleko od jej súčasného bydla. Alicke sme zablahoželali všetko najlepšie, vystískali sme ju a potom sme posedeli pri dobrom obede spomínajúc na staré časy, na spoločne prežité chvíle, ba stihli sme sa ešte venovať aj plánom na najbližšie mesiace, ako inak, v osvedčenej Alickinej réžii.


2022

Na rekondícii v Hokovciach sa športovalo

Na základe prezentácie o 30-ročnej histórii našej asociácie pripomenutej na májovom stretnutí v Trenčianskych Tepliciach, sa náš pán predseda Milan Dovhun vrátil k prvotným rekondičným pobytom. Okrem klasického programu rehabilitácie a kúpania sa v bazénoch zorganizoval veľkolepé športové hry. A div sa svete, všetci účastníci sa s veľkou vervou pustili do súťaženia. Odmenou tým najlepším boli originálne medaily a diplomy.      Z ocenení tak mali radosť nielen deti, ale aj dospelí.

2022

Predĺžený víkend s oslavou v Trenčianskych Tepliciach

Májové víkendové stretnutie v hoteli Slovakia bolo spojené s oslavou 30. výročia založenia našej AP. Všetci sme dostali malú plátennú taštičku s reklamnými predmetmi s logom výročia a brožúrou Pamätnica - 30 rokov AP v SR. Nechýbal perníkový krčiažtek s 30tkou AP z dielne manželov Dovhunovcov. A boli sme radi, že sme opäť spolu.


2021

Tak to vidíme my 

Slovenský zväz telesne postihnutých zorganizoval výstavu fotografií očami ľudí s telesným postihnutím pod názvom "Tak to vidíme my". Zúčastnil sa jej aj náš dvorný fotograf Janko Köböl. Na 4. ročníku tejto výstavy získal ocenenie - gratulujeme a zároveň ďakujeme za úspešnú reprezentáciu Asociácie polio. Pozrite si zopár jeho fotografií s názvami: Prechádzka, Vrh guľou, Náš harmonikár a Prekonajme bariéry.


2021

Po dlhých rokoch opäť v Trenčianskych Tepliciach

Aj náš tretí tohtoročný pobyt, tentoraz len v nedávno zrekonštruovanom hoteli Slovakia na pešej zóne v Trenčianskych Tepliciach, sa vydaril viac ako dobre. Počasie nám aj tentoraz prialo, mierne ochladenie s dažďom prišlo až v predposledný deň a popoludní už opäť svietilo slnko. Užívali sme si príjemný i oku lahodiaci mierny komfort hotelových priestorov, izieb, jedálne, vzornej a ústretovej obsluhy personálu hotela, ale tiež pokojné prostredie pešej zóny a neďalekého parku. 

2021

Slnečné a teplé Hokovce

Na ďalšom rekondičnom pobyte nám počasie opäť prialo. Celý pobyt bolo nádherne, a tak okrem procedúr sme si naplno užívali pobyt vo vonkajšom bazéne. Podvečerné chvíle boli spestrené posedeniami pri hre na gitaru s Jankom Bartkom a pri návšteve aj s Ondrom Mockom. Radosť zo spoločného stretnutia sme spečatili spoločnými fotografiami, na tej prvej  nechýba ani naša "tombolová hrdinka" Anka Porembová.


2021

Konečne sa podarilo...

Áno, konečne sa nám podarilo po trikrát posunutom termíne uskutočniť rekondičný pobyt našich členov v hoteli Hviezda v Dudinciach. Stretnutie bolo vydarené, počasie nám neskutočne prialo - až veľmi. Účastníci pobytu využili možnosť kúpania v hotelovom bazéne ako aj opaľovanie. Príjemné bolo aj posedenie v klimatizovanej kaviarni. Stretli sme sa na členskej schôdzi a následne na posedení s gitarou sme si aj zaspievali.

2020

Kremnická barlička

Začiatkom septembra sa uskutočnil už 16. ročník celoslovenskej súťaže v prednese poézie, prózy a v speve organizovanej RC SZTP. Okrem tradičných reprezentantov našej AP Hely a Mila Dovhunovcov nás tento rok úspešne reprezentovali v kategórii spev aj Majka a Ondro Mockovci. Zaspievali tri súťažné skladby, Majka vystavila dva vence z prírodných materiálov. Vystavené Helenine dielka boli vyrobené na výstavu, na potešenie priateľov a niektoré putovali do tomboly.

2020

V Hokovciach aj tento rok

Už tradičná rekodícia s rehabilitáciou, naviac s tradičnou tombolou, dobrou zábavou a príjemným kúpaním. Súčasťou bola aj Výročná členská schôdza, kde bola zvolená nová Rada a Kontrolná komisia AP v SR. Poďakovanie odchádzajúcemu predsedovi PhDr. Štefanovi Grajcárovi a vyslovenie dôvery jeho nástupcovi Ing. Milanovi Dovhunovi.

2019

Stretávka pri kačacine sa vydarila

Stretnutie členov Asociácie polio z Bratislavy a blízkeho okolia v sobotu 23. 11. 2019 popoludní sa vydarilo nad očakávanie - nesnežilo, nepršalo, nemrzlo, no čo je najdôležitejšie, zišlo sa nás až 21, viac ako pred rokom či pred dvoma, čo nás všetkých veľmi potešilo. Bolo by nás dokonca ešte viac nebyť nepredvídaných okolností, ktoré poniektorým zabránili prísť medzi nás. Pokračovanie textu ...

2019

Rekondícia v Hokovciach

Prvé horúce dni sme maximálne využili na kúpanie sa vo vonkajšom bazéne. Zdokumentoval to Janko Köböl so svojim špeciálnym "podvodným" foťákom. Nechýbali kačacie hody, produkcie našich gitaristov Ondra a Janka aj s Ferkom s fúkacou harmonikou a samozrejme tombola.

2019

Rekondícia na Zemplínskej šírave

Bola v komornejšej zostave, ale o to v priateľskejšej atmosfére. Na záver sme si dali zmrzlinový pohár a vínko ako pozornosť od majiteľov - manželov Kudročových.

2019

Naši na stretnutí vo Veľkých Losinách

Júnového stretnutia "šesťákov" sa opäť zúčastnilo viacero slovenských obrnárov na čele s Ondrom Mockom.

2019

V Piešťanoch na víkendovke

Stretnutie sa konalo klasicky v hoteli Satelit. Pobyt bol predĺžený o jeden deň, začal v sobotu 11. mája a končil v utorok ráno. Bavili sme sa dobre.

2018

Mikulášske stretnutie v Rači

V 1. adventnú nedeľu 2. decembra sa členovia Bratislavského klubu AP stretli v Rači na mikulášskej besiedke.

2018

Na konferencii SZÚ v Prahe

Odbornej konferencie "PPS, Prenosná detská obrna. Skúsenosti obrnárov" sa v Prahe zúčastnil a aktívne vystúpil predseda AP v SR Štefan Grajcár.

Kompletné materiály nájdete na www.szu.cz/tema/prevence/odborna-konference-postpoliomyeliticky-syndrom-prenosna-1 

2018

25. Festival obrnárov v Janských Lázňach

Na pozvanie predsedkyne českej Asociácie polio sa pán predseda s manželkou zúčastnil v dňoch 28. až 30. septembra Festivalu Obrnári obrnárom a o obrnároch. Tento rok to bol výročný 25. ročník.  

2018

Vo Veľkých Losinách aj tento rok

Stretnutie obrnárov zo Šestky vo Veľkých Losinách sa stalo už tradičným. Slovenskí obrnári prišli v hojnom zastúpení.

2018

Po desiatich rokoch opäť v auguste na Šírave 

V hoteli Chemes sa stretli obrnári na rekondičnom pobyte. Bolo nám dobre pri spomienkach a vo vynovenom balneocentre.

2018

Z rekondičného pobytu v Hokovciach

Po minuloročnom oťukávacom rekondičnom pobyte sme sa aj tento rok vrátili do Hokoviec, kde sme sa mali výborne.

2017


Naši na Kremnickej barličke

Hela a Milo Dovhunovi úspešne reprezentovali AP v SR na celoslovenskej súťaži organizovanej SZTP. Hela v prednese vlastnej poézie a prózy a Milo v pečení a zdobení perníkov.

2017

Kačacie hody v Hokovciach

V auguste na rekondičnom pobyte nám v Park Hoteli Hokovce pripravili príjemný večer s dobrým jedlom a ešte lepšou zábavou.


2017

Boli sme mrknúť na Šírave

Vynovený bazén a celé wellnes centrum hotela Chemes sme si užívali v príjemnej partii obrnárov opäť po niekoľkých rokoch.


2017

Víkendovka v Piešťanoch

Víkendové stretnutie v hoteli Satelit s pripomenutím 25. výročia založenia Asociácie polio v SR.


2016

Víkendové stretnutie v Piešťanoch2015

Rekondičný pobyt v Dudinciach2015

V máji opäť v Piešťanoch2014

Rekondícia v hoteli Máj v Piešťanoch 

2014

Víkendovka v máji2013

V Satelite v Piešťanoch