Aktuálne v súvislosti s koronavírusom

20.03.2020
Milí priatelia, členky a členovia Asociácie polio v SR

1. Je nám to veľmi ľúto, ale musíme Vám oznámiť, že po zrelej úvahe sme sa rozhodli zrušiť konanie našej víkendovky, ktorá sa mala uskutočniť v dňoch 7. - 10. mája v hoteli Satelit v Piešťanoch. Zrušenie víkendovky sme oznámili už aj hotelu, ten to akceptoval bez toho, aby požadoval od nás akékoľvek storno poplatky. Tým z Vás, ktorí ste za víkendový pobyt v Piešťanoch už zaplatili, poplatok v plnej výške vrátime v priebehu najbližších hodín.

2. O konaní ďalších troch podujatí, ktoré sú plánované na tento rok (júl - Zemplínska šírava, august - Hokovce, september - Liptovský Ján) rozhodneme v závislosti od toho, ako sa bude vyvíjať situácia v najbližších týždňoch, konečné rozhodnutie by sme mali prijať najneskôr v prvom týždni júna. Ak máte záujem zúčastniť sa na niektorom z týchto podujatí, pošlite predbežnú prihlášku našej tajomníčke, Anke Hmirákovej, tak ako bolo dohodnuté, teda do 31. marca 2020, za pobyt však zatiaľ neplaťte.

3. Predsedníčka SZTP, pani Monika Vrábľová pred niekoľkými dňami rozhodla, že vzhľadom na aktuálnu situáciu sa konanie zjazdu SZTP a osláv MDOZP, ktoré sa mali konať v dňoch 4. - 6. júna 2020 v Hokovciach, odkladá na neskorší termín. Z rovnakého dôvodu boli zrušené aj oslavy 30. výročia založenia SZTP, ktoré sa mali konať 27. - 28. marca v Hokovciach.

4. Koronavírusová nákaza je dôvodom, prečo sa rozhodli zrušiť všetky podujatia v prvom polroku 2020 aj partnerská Asociace polio v Českej republike, či Európska únia polio (tá bola spoluorganizátorom kongresu o polio a PPS, ktorý sa mal konať 10. - 12. júna vo Vitorii, Španielsko).

5. Vzhľadom na striktné odporúčania obmedziť priamy osobný kontakt v čo najväčšej miere sme sa rozhodli prvé tohtoročné číslo nášho Informátora pripraviť len v elektronickej podobe, to vieme urobiť bez toho, aby sme vytiahli päty z domu. Pošleme Vám ho začiatkom apríla na Vaše e-mailové adresy, dáme ho, samozrejme, aj na našu internetovú stránku.

Ak by ste k uvedeným informáciám mali akékoľvek otázky, napíšte alebo zavolajte.

Všetci s napätím a obavami sledujeme, čo sa deje všade okolo nás a pevne veríme, že ohrozenie koronavírusom sa vyhne tak nám, ako aj našim blízkym. Držme si palce, aby sme najbližšie dni a týždne, možno mesiace prežili v čo najlepšom zdraví.

Pozdravujem a prajem všetkým všetko dobré v mene Rady i v mene svojom,

Štefan Grajcár, predseda Rady AP v SR, 0905 542 748