O detskej obrne v televíznej relácii CESTA na STV 2

23.03.2021

Slovenská televízia uvedie v sobotu 27. marca 2021 v čase od 11:05 do 11:30 h na druhom programe ďalšiu časť publicistickej relácie CESTA, ktorej témou sú tentoraz ľudia po detskej obrne. Režisérkou relácie je Mrg. Art. Katarína Krištúfková, pre ktorú podnetom na nakrútenie relácie bol rozhovor so Štefanom Grajcárom uverejneným v júli 2020 v Denníku N (nájdete ho aj na na našej stránke v Aktualitách nižšie). 

O svojom živote s detskou obrnou a o poslaní OZ Asociácia polio v SR budú rozprávať bývalý predseda OZ Štefan Grajcár a jeho súčasný predseda Milan Dovhun. 

Menej známu formu fyzioterapie - neurofyzioterapiu, ktorú môžu využiť aj obrnári, predstaví fyzioterapeut Mgr. Robert Baumann. Po odbornej stránke ochorenie predstaví MUDr. Marta Špániková a o situácii v päťdesiatych rokoch a masovom očkovaní porozpráva priama účastníčka MUDr. Nadežda Kamenická. Nemožno prehliadnuť paralelu epidémie detskej obrny s dnešnou situáciou, kedy tiež stojíme pred masovým očkovaním obyvateľstva proti vírusovému ochoreniu. 

O očkovaní proti Covidu-19 ľudí s detskou obrnou ako aj všeobecne o očkovaní chronicky chorých a zdravotne znevýhodnených ľudí poinformuje MUDr. Miloš Jeseňák.

Ak by ste si reláciu CESTA v sobotu 27. 3. nestihli pozrieť, môžete si ju nájsť potom v archíve RTVS https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14177/265488#0

Štefan Grajcár