Pozvánka na kačacinu s lokšami

13.11.2019

Milí priatelia,

po úspešných stretnutiach z predchádzajúcich dvoch rokov si Vás Rada Asociácie polio v Slovenskej republike a jej bratislavská časť dovoľuje pozvať na KAČACINU S LOKŠAMI pre členov AP v SR z bratislavského kraja a priľahlých končín (od Ašu až po Užhorod), ktoré sa uskutoční v sobotu 23. novembra 2019 v čase od 14:00 do 17:00 h v reštaurácii BIVIO na Alstrovej ul. 153 v Bratislave - Rači.

Niektorí z nás to miesto už trochu poznáme z minulého roka, pre tých, ktorí tam ešte neboli, len zopakujme, že celý objekt reštaurácie a hotela je bezbariérový a prispôsobený aj vozičkárom (vrátane WC), k dispozícii je aj vlastné parkovisko s dostatkom parkovacích miest. Tu je odkaz na stránku: www.bivio.sk, je tam aj mapa, ako sa tam možno dostať autom alebo mestskou hromadnou dopravou; informácie o dostupnosti rôznymi dopravnými prostriedkami nájdete nižšie.

Tento neskorší obed (hlavné jedlo a dezert) je v hodnote 12 € na osobu, nápoje v tom nie sú. Všetko si platíme sami. Menu je spoločné (pečená kačka, lokše, dusená červená kapusta a štrúdľa), ak máte akékoľvek obmedzenia (alergie), dajte nám, prosím, vedieť.

Ak by ste mali akékoľvek otázky, pýtajte sa elektronickou poštou na adrese stefan.grajcar@gmail.com alebo po telefóne na čísle 0905 542 748.

Svoju účasť na tomto stretnutí potvrďte, prosím, mailom alebo telefonicky (stačí poslať SMS) najneskôr do utorka 19. novembra 2019, aby sme mohli nahlásiť počet účastníkov a včas zabezpečiť všetko, čo treba.

Pozdravujeme a tešíme sa na stretnutie.

Rada Asociácie polio v SR

5. 11. 2019

Ako sa tam dostať?

Z HLAVNEJ STANICE BRATISLAVA:

 1. Nastúpte na trolejbus 210, smer Staré Mesto, Nové SND alebo na autobus 61, smer Letisko Milana Rastislava Štefánika.

 2. Odvezte sa 3 zastávky (4 min) na Račianske mýto (autobusová zastávka).

 3. Presuňte sa peši (4 min) na zastávku električiek Račianske mýto.

 4. Prestúpte na električku 3, 5 alebo 7 (smer Rača).

 5. Odvezte sa na zastávku Hybešova (12 zastávok, 17 min).

ZO ŽST VINOHRADY:

 1. Nastúpte na električku 3, 5 alebo 7 (smer Rača).

 2. Odvezte sa na zastávku Hybešova (6 zastávok, 7 minút).

Z AUTOBUSOVEJ STANICE MLYNSKÉ NIVY:

 1. Nastúpte na autobus 21 (smer Devínska Nová Ves).

 2. Odvezte sa 2 zastávky na Račianske mýto (autobusová zastávka).

 3. Presuňte sa peši (4 min) na zastávku električiek Račianske mýto.

 4. Prestúpte na električku 3, 5 alebo 7 (smer Rača).

 5. Odvezte sa na zastávku Hybešova (12 zastávok, 17 min).

Zo zastávky Hybešova je to k BIVIO peši cca 10 minút, vzdialenosť je 650 metrov. Stúpa sa mierne do kopca. Môžete využiť autobusový spoj 56 (zo zastávky Nemecký kultúrny dom) a odviezť sa na zastávku Barónka (1 zastávka). Odtiaľ je to už veľmi blízko. Spoj 56 chodieva každých cca 30 minút. POZOR! Zastávky sú na znamenie!

AUTOM:

 • z Bratislavy - mesta ísť smer Rača, na svetelnej križovatke Žitná - Detvianska odbočiť doľava na Detviansku, po cca 550 m prídete na kruhový objazd, na druhej odbočke odbočte doprava a po cca 300 m ste na mieste, BIVIO budete mať po pravej strane, vojdete do dvora, kde zaparkujete.

 • od Pezinka smerom do mesta: na svetelnej križovatke Žitná - Detvianska odbočiť doprava na Detviansku, po cca 550 m prídete na kruhový objazd, na druhej odbočke odbočte doprava a po cca 300 m ste na mieste, BIVIO budete mať po pravej strane, vojdete do dvora, kde zaparkujete.